Lov na podzimní barvy

Barevnou část podzimu, kdy všechno kolem voní a září nádhernými barvami červené, žluté, oranžové, zelené až po hnědou si ráda užívám. Je to část roku, kdy se dá s dětmi vymýšlet spoustu barevných aktivit.

Jednu takovou bych pro vás měla.

Ráda propojuji Montessori pomůcky s realitou a jaká jiná pomůcka se nám pro podzimní barvy hodí než Montessori barevné destičky – odstíny.

Samotné destičky jsou skvělé pro zrakovou percepci rozeznávání odstínů a určitě jsou vhodné pro děti, kteří již barvy znají a nejlépe mají za sebou práci i s Montessori destičkami I. a Montessori destičkami II..

Běžte s dětmi ven na procházku

Teplé podzimní počasí těchto dní vyzývá nás všechny abychom neseděli doma a šli se ven projít nebo třeba pouštět draka. Při takové procházce se dá nasbírat spoustu materiálu, listy všech možných barev, podzimní kvítí, kůra, mech atp..

Po návratu z procházky pak můžete jednotlivé úlovky zkusit přiřadit k destičkám. Všimněte si, jak každý člen rodiny uvidí barvy jinak a každá varianta je správně. Oko je skvělé a dokonalé a já vždy žasnu nad tím jak je každý ve svém vnímání jedinečný.

Můžete si také vytisknout barevný kruh – paletu a zkusit najít v přírodě všechny barvy z palety.

Barevné kruhy si můžete stáhnout zde

Pokud jste aktivitu vyzkoušeli a líbila se vám, budu ráda, když nasdílíte své fotografie ro komentářů na facebooku nebo na instagramu.


Jana Beranová
“Miluji děti a mou vášní je Montessori. Toto spojení je mou životní cestou, skrze kterou ráda inspiruji rodiče, jak si pozvat a přinést do svého domova lásku, řád a spokojenost.” Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.